Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Tencel

Tencel

Nowa epoka fibry

TENCEL® otwiera nową epokę w technologii włókien. Przełomu w nowoczesnej technologii włókien dokonała jedyna w swoim rodzaju struktura włókna nanofibryli. TENCEL® w naturalny sposób łączy wiele zalet innych włókien: włókno TENCEL® jest delikatne jak jedwab, mocne jak poliester, chłodne jak len, ciepłe jak wełna i bardziej chłonne od bawełny.

Początek Nowej Ery

Woda, najbardziej istotna dla życia, jest ujarzmiona przez wyjątkowe właściwości tkaniny TENCEL ®. Włókna TENCEL ® wchłaniają nadmiar płynu i szybko uwalniają go ponownie do atmosfery. Prawdziwą naturę włókien TENCEL ® można znaleźć w tej doskonałej interakcji.

Fibryle są kluczem do wydajności i możliwości włókien TENCEL ®. Są to małe elementy ("włoski"), które składają się na włókna. Unikalna struktura włókien pozwala na produkcję wyrobów włókienniczych, o których do tej pory można było jedynie pomarzyć. Jest to pierwsze włókno celulozowe, których działanie opiera się na tej innowacyjnej konstrukcji. Kontrolowanie ich regularnego rozmieszczenia tych maleńkich włókien prowadzi do nowych właściwości i funkcjonalności. Włókna te są hydrofilowe i optymalnie absorbują wilgoć oraz posiadają doskonałe właściwości chłodzące.

Perfekcyjna symbioza

Optymalny transport wilgoci TENCEL® w stosunku do włókien syntetycznych jest niepowtarzalny.Nowa nanotechnologia TENCEL® wspomaga tę naturalną własność włókien. Przez to gwarantowany jest optymalny klimat skóry. Włókna syntetyczne nie potrafią wchłonąć wilgoci do wnętrza włókna. Poniższa grafika przedstawia, jak TENCEL® w porównaniu do bawełny w sposób kontrolowany i regularny chłonie wilgoć.
Ponadto TENCEL® pochłania o 50% wilgoci więcej niż bawełna. Zaś poliester wcale nie chłonie wilgoci.

Grafika bazuje na badaniach prowadzonych mikroskopem elektronowym przez M. Abu Rous et al., AUTEX Textile World Conference (2005) , woda została zabarwiona na niebiesko. Wchłanianie pary wodnej przy ekstremalnej wilgotności powietrza.

Transport wilgoci wyznaczany jest przez klimat. W zależności od panujących warunków TENCEL® pochłania wilgoć wyjątkowo szybko i również szybko ją oddaje. W porównaniu do innych włókien TENCEL® charakteryzuje się najwyższym stopniem wchłaniania wilgoci. Przy wilgotności powietrza rzędu 65% TENCEL® w stosunku do innych włókien ciągle jeszcze posiada wolne zdolności, aby ze skóry odtransportować wilgoć.

Namacalnie lepsze włókno

Subiektywne dobre samopoczucie w znacznej mierze zależy od zdolności wchłaniania wilgoci oraz od struktury powierzchni włókien. W szczególności szorstkie włókna mogą powodować podrażnienia skóry.

TENCEL® posiada nadzwyczaj gładką powierzchnię i zapewnia skórze uczucie miłego muskania. Za to miłe uczucie odpowiada delikatna powierzchnia i niewielka sztywność włókien TENCEL®.

TENCEL® po prostu przytulny

Porównując powierzchnię bawełny, wełny i TENCEL® różnica od razu staje się widoczna. Wełna posiada bardzo „łuskowatą” powierzchnię włókna a bawełna nieregularną szorstką powierzchnię. Włókno TENCEL® jest gładkie i miłe w dotyku.

TENCEL® stanowi dobrodziejstwo dla szczególnie wrażliwej skóry. Kombinacja gładkiej powierzchni włókna i doskonałego wchłaniania wilgoci poprawia pozytywny klimat skóry, co powoduje łagodzenie dolegliwości osób ze skórą wrażliwą.Lepsze efekty dla skóry wrażliwej

Zgodnie z jednym z opracowań noszenie odzieży z TENCEL® prowadzi do znacznej poprawy samopoczucia. Włókno TENCEL® jest czyste, wolne od chemikaliów i nie podrażnia skóry. Jest to dodatkowa zaleta w porównaniu do innych włókien naturalnych.

Higiena w naturalny sposób

W zakresie higieny i rozwoju bakterii włókno TENCEL® o fundamentalnie naturalnych własnościach oferuje w pełni nowe perspektywy, które umożliwiają naszej skórze oddychanie i zdrowszy wygląd. TENCEL® nie daje bakteriom żadnych szans na rozwój. W sposób naturalny zapobiega rozwojowi bakterii. Odpowiada za to perfekcyjne rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna.

Zły klimat dla bakterii

W dziedzinie zdolności pochłaniania wody TENCEL® jest bezsprzecznym liderem. Szybkie wchłanianie wilgoci i wysoka absorpcja zapewniają, że nie powstają prawie żadne bakterie. Rozwój bakterii badano w różnych włóknach i TENCEL® z doskonałymi wynikami dystansuje się od pozostałych.

W 100 % biologiczny proces

 

Bazą jest surowiec naturalny. TENCEL® pozyskiwany jest z drewna i jest w 100% biodegradowalny.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl