Promocje
LIMBO
LIMBO
367,00 zł 275,00 zł
H78 hoker
H78 hoker
369,00 zł 295,00 zł
szt.
ALF kontenerek
ALF kontenerek
189,00 zł 130,00 zł
szt.
Magnum kwadrat
Magnum kwadrat
679,00 zł 440,00 zł
szt.
VIVALDI
VIVALDI
999,00 zł 749,00 zł
K216
K216
239,00 zł 99,00 zł
Stolik barowy - SB8
Stolik barowy - SB8
549,00 zł 355,00 zł
szt.
K215
K215
239,00 zł 191,00 zł
szt.
Produkt dnia
COMBO
COMBO
329,00 zł
VIRE
VIRE
269,00 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Outlast

Space

Pochodzenie

Przy produkcji pokrowca Space wykorzystano materiał wykonany w technologii Outlast®. Opracowano go pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury. Dziś obszary zastosowania materiałów Outlast® są kompleksowe i zwiększają komfort tysiącom ludzi przykładowo dzięki odzieży, butom, bieliźnie pościelowej i innym zastosowaniom.

Dobre samopoczucie

Każdy człowiek odczuwa wahania temperatury inaczej i w zależności od tego poci się względnie marznie szybciej lub wolniej. Jednakże „korytarz termiczny”, w którym się dobrze czujemy, jest względnie wąski.

Jeśli temperatura ciała wynoszącą 37°C odbiega tylko o 2°C w górę lub w dół, mamy wysoką temperaturę lub cierpimy na wskutek groźnej hipotermii (wychłodzenie organizmu)

W takich przypadkach pomagają produkty Outlast®. Tłumią one wahania temperatury i wpływają w istotny sposób na zakres dobrego samopoczucia. Mikroklimat jest zrównoważony, mniej potu i mniej uczucia chłodu. Nie jest za gorąco i nie jest za zimno, lecz dokładnie jak trzeba.

Funkcja

1. Mikrokapsułki Outlast® wchłaniają nadmiar ciepła.
2. Zmagazynowane ciepło w razie potrzeby oddawane jest organizmowi.
3. Wynikiem tego jest zrównoważony mikroklimat.

Działanie

Sposób oddziaływania materiałów Outlast® można obrazowo pokazać na podstawie barwnych zdjęć termowizyjnych. Zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki wszystkie ciała (ludzie, rośliny, przedmioty) emitują energię w postaci promieniowania cieplnego. Im wyższa jest temperatura obiektu, tym intensywniej emitowane jest przez nie promieniowanie podczerwone.

Przeprowadzono test z użyciem pary rękawiczek. Przy tym jedna rękawiczka była z materiałem Outlast® a druga bez. Dłoń została położona na pięć minut na blok lodu.

Test udowodnił: Produkty Outlast® potrafią znacznie zredukować wahania temperatury. Jeśli chodzi o materiały regulujące temperaturę, to Outlast® jest ich wyznacznikiem na całym świecie.

Materiały Outlast® podlegają stałej kontroli jakości i są testowane na bieżąco w komorach klimatycznych zarówno za pomocą znormalizowanych metod testowania jak i w międzynarodowych instytutach. Przeprowadzone studia wykazały, że produkty Outlast® mogą znacznie zredukować wydzielanie potu, w przypadku odzieży do 33%, butów prawie o połowę. W bieliźnie pościelowej osoby testowane pociły się o 67% mniej. Outlast® nadaje produktom wysoką wartość i są one wysoce cenione przez licznych klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl